bruna bönor

Vad betyder bruna bönor?

Hjälp oss förbättra innehållet

Föreslå nya ord eller lämna feedback

Föreslå ett nytt ord eller uttryck

Fyll i samtliga fält markerade med en asterisk (*) korrekt för att skicka in ditt bidrag, och var noga med stavning.

Uppslagsordet kan endast innehålla bokstäver, mellanslag och bindestreck. Max 75 tecken.

Max 150 tecken.

Genom att fylla i din e-postadress godkänner du att den sparas hos oss. Läs mer i vår Integritetspolicy

Tack för att du bidrar till vår levande ordbok!

Hur används ordet bruna bönor?

  1. Annina Rabe tycks mena att hur detta tillhandahållande ska gå till är lika enkelt som att servera bruna bönor med fläsk.

    Eller kanske han hade varit utan bruna bönor några dagar och hade abstinensbesvär.

    Det hade gått åt många kilo bruna bönor för att bygga upp en sådan konstitution.

    Utom fläsk och bruna bönor är kräftor en av mitt livs passioner.

    Då bar de fram fläsk och bruna bönor åt honom och tände hans lampor.

Rösta på användares bidrag

Är “rop” en bra synonym till ordet auktionsbud?
//
Mer innehåll nedan
Fortsätt scrolla

Dagens namnsdag

Dagmar

Nordisk variant av det slaviska namnet Dragomir: *fredsäll*.

Rigmor

Danskt namn som betyder *den mäktiga mön*.

Bli entusiastisk eller upprörd

De blev alldeles till sig av glädje när de fick höra att de skulle bli farföräldrar

Dagens ord

Vad betyder Påver?

Synonymer till Påver

Alla våra spel

Krypto

Spela nu

Camping

Spela nu

Brobyggare

Spela nu

Mythical Jewels

Spela nu